Tipy na výlet 

Ostrovsko

je oblastí, která nabízí jak  sportovní, tak i relaxační vyžití pro každého z vás.

Každý milovník přírody, turistiky si přijde na své a to jak v letních, tak i v zimních měsících.

Přilehlá města nabízí celou řadu zajímavostí.

 

 • Karlovy Vary lázeňské město, termální minerální prameny, město romantické architektury a kolonád, nejvydatnější pramen Vřídlo tryská do výše 15 metrů, letiště, originální suvenýry: oplatky, Becherovka, sklo Moser, porcelán Thun, minerální vody atd., město umění, bohatý kulturní a sportovní program, hudební a filmové festivaly.

 • Jáchymov - perla českého hornictví, lázeňské městečko významné nalezištěm radonových minerálních vod, významný krajinný prvek - Císařská alej s vyhlídkou na město. Královská mincovna, kostel sv. Jáchyma, zbytky šlikovského hradu Freudenstein - v jeho sklepení snad byly prováděny prvé pokusné ražby stříbrných mincí – později proslulých tolarů. Popova hora,, naučná stezka „Jáchymovské peklo“ lanová dráha na Klínovec.

  Klínovec lyžařský a rekreační areál vyhledávaní většinou milovníků zimních sportů Lyžování - v katastru Jáchymova je několik vleků. Jáchymovská sjezdovka je dlouhá 700 metrů, má převýšení 200 metrů, je značená jako černá, tj. nejvyšší stupeň obtížnosti. Na ni navazují sjezdovka červená, která je o něco méně obtížná a sjezdovka turistická, která nemá přiřazený obtížnostní stupeň, takže je vhodná i pro začátečníky.
  Běžecké trasy - Náhorní plošina na východ i na západ od Klínovce je ideálním terénem pro zimní turistiku a vyznavače bílé stopy. V okolí města je několik běžeckých tratí, které jsou upravovány. Lze využít některé trasy letní turistiky, nebo se napojit na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. 

    

 • Boží Dar přírodní rezervace “Božídarské rašeliniště”, ekologické centrum, dále směrem na Myslivny k zajímavému nově obnovenému starému hornickému dílu - Blatenskému příkopu, muzeum a Informační centrum. V blízkosti významný hraniční přechod. Bližší informace na IC Boží Dar 353 815 108. 
   

 • Horní Blatná muzeum těžby cínu, Vlčí jámy (zbytky cín. dolů), rozhledna na Blatenském vrchu, farní kostel sv. Vavřince, městská památková zóna, Blatenský vodní příkop.

   

 • Potůčky hraniční přechod pro pěší a cyklo do Johanngeorgenstadtu, krytý bazén, Stráň, Šedivec - cínové dobývky, velké vietnamské tržiště, kostel navštívení Panny Marie (1911)

   

 • Abertamy prodejní galerie “Arnika” (výtvarné práce krušnohorských umělců), kostel Čtrnácti sv. pomocníků z roku 1534. Leží pod horou Plešivec s horským hotelelm a osmibokou rozhlednou z roku 1888

  Abertamy Plešivec

 • Klášterec nad Ohří zámek (muzeum porcelánu), zámecký park se vzácnými dřevinami, kostel - Thunská hrobka, koupaliště Aquapark

   

 • Pernink bývalé středisko výrobny paličkovaných krajek a výšivek, druhá nejvýše položená železniční stanice v Čechách (915 m.n.m.) - Perninský viadukt. Přírodní rezervace "Oceán" se zvláště zachovaným rašeliništěm.

   

 • Stráž nad Ohří přírodní park Stráž nad Ohří, zřícenina hradu Himlštejn, nedaleký Horní hrad Hauštejn - v současnosti opuštěný, barokní kostel sv. Michaela z r. 1768, obec navštěvovaná především vodáky - protéká zde řeka Ohře.

    HimlštejnHorní Hrad (Hauenštejn)Autor obrázku: www.hornihrad.cz

 • Nejdek Tisovský vrch - Pajndl s rozhlednou, Krušnohorský semering - železniční trať vedená Krušnohořím, starobylá Černá věž - zbytek gotického hradu, historické náměstí, muzeum s národopisnými sbírkami z Nejdecka a Krušnohoří

   

 • Loket nad Ohří malebné údolí řeky Ohře, hradní město na skalním masivu, založeno r. 1234, loketský hrad s exponáty, vězeňské kobky, strašidla, galerie v loketské radnici, muzeum dr. Payera, slavnosti Purkrabí Půty, hudební festivaly, přírodní divadlo

  Hrad Loket

 

Nově nás najdete na:

Hotel Subterra ***
Horní Źďár 1
363 01 Ostrov

Tel.: + 420 353 892 685
Mobil: +420 774 662 609
Web: www.hotelsubterra.cz